-= RockWire Forum =-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eξομολογήσεις από τους MEGAVAT

Go down

Eξομολογήσεις από τους MEGAVAT Empty Eξομολογήσεις από τους MEGAVAT

Post  WildSoul Thu Nov 25, 2010 6:05 pm

Eξομολογήσεις από τους MEGAVAT Megavat

Στο άκουσμα MEGAVAT ίσως πολλοί θα περίμεναν να ακούσουν μια μπάντα με σκληροπυρηνική hard rock μουσική...

βέβαια τα φαινόμενα απατούν γιατί πρόκειται για μια μπάντα Ελληνικού rock στοιχείου με πολύ μεράκι και πολύ κέφι στα κομμάτια τους… Ο Βασίλης Μερζιώτης και η Ειρήνη Μωβιά μας παρουσιάζουν ένα δίσκο με τίτλο «χορεύεις με το διάβολο». Πρωτογνωρίσαμε τον Βασίλη από τους «ΓΕΝΝΕΣΙΣ» και την ραδιοφωνική επιτυχία του «Σε θέλω» και τώρα τον ξαναβρίσκουμε στους Megavat με νέες εμπνεύσεις που πρόκειται να μας εξιτάρουν όπως το “Μην παίζεις με την φωτιά”. Εκεί συναντάμε την φωνή της Ειρήνης Μωβιά η οποία αφήνει μια νότα ποικιλίας στο εγχείρημα, κλισάροντας ίσως ακόμα πιο πολύ το δημιούργημα πίσω από τους MEGAVAT. Δυνατές κιθάρες, σόλο, γυναικεία φωνητικά και αντρικά που ξεσηκώνουν τα αίματα. Αυτό όμως που έρχεται να μας εκπλήξει είναι η συνεργασία των παιδιών με τον Γιώργο Νταλάρα στο κομμάτι «Δεν είμαι ποιητής », ένα πάντρεμα παραδοσιακού στοιχειού με το rock που αφήνει αποτέλεσμα σαφώς μπερδεμένο αλλά κ αξιόλογο ταυτόχρονα. Eμφανίζονται σύχνα σε μουσικές σκηνές όπως στο Σταυρό του Νότου,στην Αρχιτεκτονική κ.α. Βρεθήκαμε με την Ειρήνη και το Βασιλή και μας είπαν λίγα πράγματα για τη δουλειά τους και τις συνεργασίες που έχουν κάνει ...

Ρωτήσαμε την Ειρήνη Πως έγινε η συνεργασία με τον Βασίλη και δημιουργήσατε τους MEGAVAT???
Ειρήνη: Η γνωριμία μας με το Βασίλη έγινε σε περίοδο που αναζητούσε νέο παρτενέρ και συνέπεσε με αυτό που και εγώ αναζητούσα.

Διαβάζω εδώ ότι ο Βασίλης έχει συνεργαστεί με μερικά ονόματα όπως Σοφία Βόσσου, Μαντώ, Βασίλη Καζούλη κ.α..Εσύ έχεις συνεργαστεί πριν τους MEGAVAT με κάποια αλλά ονόματα η μπάντες??
Ειρήνη: Τραγουδάω πολλά χρόνια αλλά μπήκα στη δισκογραφία με τους MEGAVAT

Ρωτήσαμε τον Βασίλη Γιατί άλλαξες τους "ΓΕΝΝΕΣΙΣ" και έκανες τους MEGAVAT???
Βασίλης: Το μόνο που άλλαξε είναι το όνομα, μιας και το “ΓΈΝΝΕΣΙΣ” δεν ήταν πρωτότυπο όνομα. MEGAVAT είναι τα αρχικά από το ονοματεπώνυμό μου.

Έχεις κάνει μια πολύ καλή συνεργασία με τον Γιώργο Νταλάρα. Θες να μου πεις λίγα πράγματα για τη συνεργασία σας και το τραγούδι που υπάρχει στο δίσκο «Χορεύεις με το διάβολο»??
Βασίλης: Ήταν μια σημαντική συνεργασία με έναν σπουδαίο τραγουδιστή-καλλιτέχνη καθώς ερμήνευσε τέλεια το τραγούδι μου "Δεν είμαι ποιητής".

Τέλος θα ήθελα να μου πείτε και οι δυο που στοχεύετε να φτάσει αυτή η μπάντα και πως πιστεύετε θα είναι στο μέλλον σύμφωνα με τους στόχους σας ???

Ειρήνη: Μια μπάντα με μακρόχρονη πορεία και πολλούς δίσκους στο ενεργητικό της!
Βασίλης: Οι MEGAVAT έχουν ένα δυνατό ξεκίνημα με την αποδοχή του κόσμου στην πρώτη δισκογραφική δουλειά "Χορεύεις με το διάβολο"και είμαι σίγουρος πως θα δημιουργήσουμε πολλούς δίσκους με πολλά τραγούδια που θα αγαπήσουν όλοι.

Σας ευχαριστούμε πολύ παιδιά,που εμφανίζεστε αυτό τον καιρό Live??
Β&Ε: Προς το παρόν κάθε Κυριακή στο Σταύρο του Νότου.
Συμμετέχουν μαζί μας Άγγελος Τάνις στα τύμπανα και Ήρακλης Μήτρογλου στα πλήκτρα!!!
Eιρήνη WildSouL


WildSoul
WildSoul
Moderators
Moderators

Posts : 4
Join date : 2010-11-25

http://	facebook.com/irinakil

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum